• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • AAA
להצעה משתלמת
שלח פרטים
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה או
התקשרו עכשיו: 054-531-7905
מאמרים

כיצד לשמר תכשיטי זהב

תכשיטי זהב יפהפיים הם סמל סטטוס והם מסמלים יוקרה ופאר. עם זאת, אחרי כמה שנים יש סיכוי שהם כבר לא יהיו נוצצים כל כך, בוודאי אם לא תשמרו אותם כהלכה. טבעות נישואים, שרשראות ועגילים מזהב - כיצד משמרים אותם נכון?

מדוע יש לשמר תכשיטי זהב בקפדנות?

תכשיטי זהב עולים לא מעט בלשון המעטה, ולעתים מגיעים למחירים של אלפי שקלים. כמובן שזה תלוי בסוג התכשיט, באיכות הטוהר שלו לפי קראט ובעוד מספר פרמטרים, אך מה שיפה הוא שכל הפרמטרים הללו משפיעים גם על אדיקות השימור מצדכם. ככל שהתכשיט יהיה מזהב טהור יותר, זה אומר שהוא ייהרס בשלב מוקדם יותר, כי זהב היא לא המתכת הכי עמידה שיש. לכן יצרני תכשיטים לרוב יערבבו את הזהב עם עוד מתכות. לא תמיד זהב 24 קראט תהיה הבחירה הכי טובה. בכל מקרה, הצורך בשימור תכשיטי זהב רלוונטי לכל סוגי התכשיטים החל משרשראות, עגילים, טבעות נישואים ועד טבעות אירוסין זהב צהוב ועוד.

כיצד לשמור על תכשיטי הזהב לאורך זמן?

תכשיטי זהב דורשים יחס רגיש מאוד ואפילו אחסון שלהם באוויר הפתוח יכול להיות בעייתי. כל תכשיט זהב צריך להיות מאוחסן במקום סגור כך שהאבק לא יגיע אליו, כאשר את הטיפ הזה אפשר ליישם בכל תכשיט אחר גם שאינו מזהב. כמו כן מומלץ לאחסן את התכשיטים בנפרד, כאשר שרשראות יש לאחסן כאשר הן תלויות ולא מגולגלות או מקופלות/

כיצד ניתן לבצע ניקיון ביתי לגמרי לבד?

  • אם אתם מעוניינים לנקות טבעות נישואים, שרשראות, עגילים או כל תכשיט אחר שיש לכם מזהב בכל מידת טוהר, אתם יכולים לעשות את זה לגמרי לבד. את הניקיון עליכם לבצע כל שישה שבועות אך גם אם תבצעו אותו לעתים רחוקות יותר זה לא יהיה בעייתי. התדירות תלויה בעיקר בסוג השימוש, בסוג התכשיט ובגודל שלו.
  • ניקיון ביתי ניתן לבצע על ידי אמבט קטן, כאשר יש להשתמש במים חמימים ולא חמים מידי, לתוכם יש לשפוך מעט סבון לניקוי כלים. אחרי שהסבון התערבב עם המים, יש לטבול את התכשיט ולהמתין כחמש דקות.
  • לאחר מכן יש להוציא את התכשיט ולנגב אותו עם מטלית יבשה בזהירות ובעדינות. יש להיזהר מניקוי מאסיבי מידי שיכול לעקם את התכשיט, או שימוש באמצעי ניקוי שעלולים לשרוט אותו. כמו כן לא כדאי להשרות אותו זמן רב מידי בתוך המים.

האם יש פעולות תחזוקה מקצועיות יותר?

תכשיטי זהב בסופו של דבר לא יחזיקו מעמד לאורך עשרות שנים רק באמצעות ניקיון ביתי עם טיפול האמבט שציינו לעיל. כדי שיחזיקו מעמד לאורך זמן עליכם להגיע לצורף לפחות פעם בשנה כדי שיתחזק את התכשיט ויחזיר לו את העמידות והעיצוב שהיו לו בקנייה. מומלץ להיעזר בצורף גם כדי לרענן שוב את דרך התחזוקה הנכונה, וגם על מנת לקנות תכשירים וחומרי ניקוי ייעודיים לשימור תכשיטי זהב באופן מקצועי.

חזרה למאמרים