• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • AAA
להצעה משתלמת
שלח פרטים
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה או
התקשרו עכשיו: 054-531-7905
מאמרים

בחירת טבעת יהלום

המתנה המרגשת ביותר שתקבלי או תתני בימי חייך יכולה מאוד להיות טבעת יהלום. בין אם מדובר בטבעת אירוסין נחשקת או פשוט מתנה שנועדה להראות עד כמה את מיוחדת, חשובה ויקרה בעיני מישהו אחר – טבעת מעוצבת משובצת ביהלומים היא הדרך המושלמת להעביר את המסר. כיום ניתן גם לבחור בין טבעת עם יהלום טבעי (הנקרא גם יהלום כריה) לבין טבעת יהלום מעבדה בלי להתפשר על המראה, העיצוב, או היוקרתיות של התכשיט היפהפה הזה.

סגנון ועיצוב

טבעת האירוסין הקלאסית היא טבעת פשוטה מזהב ובה משובץ יהלום בודד. אבל מי אמר שחייבים ללכת עם מה שקלאסי? יותר ויותר נשים כיום בוחרות לוותר על המסורת והקלאסיקה ומעדיפות דווקא טבעות גדולות ומורכבות יותר, בעלות קישוט מרכזי העשוי ממספר יהלומים בגדלים וצבעים שונים, או דווקא להיפך – טבעת דקיקה מזהב לבן משובצת בשורה של יהלומים קטנטנים. אם הטבעת לא נועדה עבורך אלא נקנית בתור מתנה, אפשר לקחת רמזים מהטבעות והתכשיטים שהמיועדת בוחרת לענוד ביום יום על מנת לזהות איזה סגנון יפה בעיניה ומחמיא לידיים שלה. כדי לעזור לכם בהתלבטות, הנה כמה דוגמאות לסגנונות עיצוב של טבעות אירוסין:

  • טבעת סוליטר: טבעת המתאפיינת בכך שהיא מכילה יהלום אחד בלבד, ועליו נמצא מלוא הפוקוס. זו ההזדמנות להשקיע כסף ומחשבה ביהלום עצמו – לבחור יהלום גדול, צבעוני, בעל צורת חיתוך מעניינת או שמחובר לטבעת בתושבת מעוטרת ומעניינת.
  • שורת יהלומים: טבעת המשובצת מספר רב של יהלומים בשורה, זה לצד זה.
  • טוויסט: גוף הטבעת עצמו מעוצב בצורת גל (או טוויסט) סביב היהלום שבאמצע, מראה מודרני ומעניין.
  • וינטג'': עיצובים ייחודיים ביותר בעלי עיטורים, סמלים וקישוטים שונים. במקרים מסוימים אלה יכולים להיות סמלים משפחתיים שמגיעים ממשפחות האצולה.

סוג היהלום

כיום תכשיטים מיוצרים מסוגים שונים של יהלומים. ישנו היהלום המסורתי, אשר נכרה מהאדמה ומיובא אלינו מארצות רחוקות, אולם החיסרון שלו הוא מחיר גבוה ביותר, בנוסף לפגיעה באיכות הסביבה הנוצרת כתוצאה מתהליך הכרייה עצמו. לעומת זאת ניתן לבחור טבעת יהלום מעבדה, שמיוצרת כולה באופן מלאכותי, ידידותי לסביבה, יעיל ומהיר – מה שאומר שהמחיר שלה נמוך באופן משמעותי וזמין לטווח רחב הרבה יותר של קונים. חשוב להדגיש כי מעבר לירידה במחיר, בפועל אין שום הבדל בין טבעת עם יהלום כריה לבין טבעת יהלום מעבדה – היהלומים בעלי הרכב מולקולרי זהה, והם בעלי צלילות, סימטריה ומידת ניקיון זהים.

צבע וצורה

כאשר בוחרים את היהלום עצמו, ניתן למצוא יהלומים ברמות שקיפות משתנות, וכמו כן טווח רחב של צבעים. אם חשוב לכם לבחור את היהלום לפי מידת היוקרה שלו ועד כמה הוא נדיר, קחו בחשבון שככל שהיהלום שקוף וחסר צבע כך הוא נחשב איכותי יותר. תוכלו להתעניין בחנות בציון הצבע שקיבל היהלום שעליו אתם מסתכלים, כאשר יהלומים המדורגים D עד F הם חסרי הצבע ביותר, וההבדל ביניהם מתבטא ברמת הצלילות שלהם, בעוד שיהלומים בעלי ציון Z עד M הם בעלי צבע חזק ומודגש מאוד. באופן כללי, היהלומים הצבעוניים ביותר אינם נחשבים מתאימים לטבעת אירוסין, אולם אם אתם מחבבים את המראה תוכלו למצוא יהלומים בצבעים אדומים (הנדירים ביותר), ורודים, כחולים וצהובים.

חזרה למאמרים