• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • AAA
להצעה משתלמת
שלח פרטים
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה או
התקשרו עכשיו: 054-531-7905
מאמרים

איך לנקות תכשיטי יהלומים?

מדוע חשוב לנקות תכשיטים?
לניקוי תכשיטים יש משמעות רבה משום שגם לתכשיטים שאתם עונדים יש לעיתים משמעות הרבה יותר גדולה מגנדור והתקשטות. הרבה פעמים תכשיט יהלומים מסמל זיכרון משפחתי, כמו במקרה של תכשיטים שמועברים בירושה או ניתנים במתנה מהדור המבוגר יותר במשפחה לדור הצעיר.

במקרים אחרים, התכשיט מסמל את הקשר המיוחד בין בני זוג, למשל כשהוא ניתן במתנה לאירוסין, חתונה, לידה, יום הולדת וכדומה. במקרים אחרים, עגילי יהלום או צמידי יהלום, משמשים פשוט כסמלי סטטוס ומציגים אותם לראווה על גבי הגוף על-מנת לשדר יוקרה ותחכום. בכל מקרה, כל תכשיט שמשובצים בו יהלומים בכל גודל, זקוק לעיתים לניקוי. מכיוון שהם נמצאים על הגוף במשך שעות רבות בכל יום, הם חשופים לחומרים הנוספים שאנו שמים על הגוף, כמו קרמים ובשמים וגם לנזקי הסביבה שכן בדרך כלל הם ממוקמים במקומות החשופים לאוויר והזיהומים הקיימים בו. שמירה על התכשיט תסייע לו להמשיך ולהיות בעל נוכחות מרשימה ולהבריק כמו ביום בו רכשתם אותו.

כך תנקו את התכשיטים מבלי לפגוע בהם

בין אם רכשתם את תכשיט היהלומים בחנות תכשיטים בכיכר המדינה ובין אם בחנות אונליין, שיטת הניקוי היא זהה. יש להשרות את התכשיט מספר דקות במים חמימים (כ 50 מעלות צלזיוס). המים הטובים ביותר לצורך העניין הם מי ברז, אך ניתן גם להשתמש במי סודה. לאחר מכן טבלו מברשת שיניים רכה במיוחד במשחת שיניים או סבון כלים ושפשפו את התכשיט בעדינות במשך כמה דקות, תוך מתן תשומת לב מיוחדת לפינות נידחות בהן יכול להצטבר לכלוך. שטפו היטב ואת הייבוש יש לבצע באמצעות נייר סופג או מטלית מיקרו-פייבר נטולת סיבים. במקרים מסוימים ניתן גם להשתמש באלכוהול 90%, מהסוג שניתן לרכוש בבית מרקחת לחיטוי פצעים. יש לטבול בו את תכשיט היהלומים למשך דקה או שתיים, אך לא יותר.

חשוב – מה לא לעשות בניקוי תכשיטי יהלומים

תכשיטים הם חפצים רגישים ויקרים ולכן, חשוב לדעת גם כיצד לא לנקות אותם, על-מנת לא להרוס אותם לצמיתות. תכשיטי זהב וגם תכשיטים שיש בהם שיבוץ יהלומים, יש לנקות בעדינות ובכל מקרה בשום אופן לא להשתמש באקונומיקה, מלח לימון וכל סוג של חומצה, מסירי שומנים קרים או חמים ותכשירי ניקוי מפוקפקים שלא הומלצו על-ידי תכשיטן מוסמך. כל שימוש לא נכון עלול לגרום לפגיעה בציפוי הרודיום של תכשיטים יקרי ערך, ציפוי השומר עליהם ומעניק להם את המראה המבריק והזוהר. במקרים של תכשיטי זהב, טיפול לא נכון עלול לגרום להתקלפות של זהב צהוב, הופעת כתמים על גבי התכשיט וכתוצאה מכך מראה מרושל ולא יוקרתי. בנוסף, יש לזכור כי על אף הפיתוי, אסור להכניס תכשיטים למדיח הכלים והם עלולים להיהרס לצמיתות בשיטה זו.

חזרה למאמרים